Скен : Ќе ѕвечат нуклеарки во Европа – ни тропа ли трета светска војна на врата?

Од:

Нема греење, нема гас, нема храна, криза е – но за оружје има пари. Нова студена војна ни тропа на врата.

dobivaj vesti na viber

НАТО во Мадрид донесе три клучни одлуки, Шведска и Финска влегуваат во НАТО, се зголемува војската околу Русија, Русија означена како најголема директна закана за НАТО, а ја поткачија и Кина.

Русија и Кина на една, НАТО на друга страна – светот стравува од ескалации, а со оглед на трупањето оружје од сите страни – експертите стравуваат дека ќе ѕвечат повторно и нуклеарните боеви глави – и тоа овој пат на границите на Европа.

Би можело да ве интересира

„Против кинеската морнарица, ќе победиме ако се бориме во коалиција“, вели француски адмирал

А1он

Куќен притвор за руската новинарка која се противи на инвазијата во Украина

Хил: Србија ќе влезе во НАТО кога тоа ќе го сакаат нејзините граѓани

Русија и Турција постигнаа договор за плаќање на гасот во рубљи

Уцената на Калуш Оркестра за „чистка“ на сцената од Руси не успеа, нема да настапат на фестивалот

ВИДЕО: Пожар избувна во воена база во близина на Москва, објавена е снимка

Ана Ололовска