Скен : Ќе ѕвечат нуклеарки во Европа – ни тропа ли трета светска војна на врата?

Од:

Нема греење, нема гас, нема храна, криза е – но за оружје има пари. Нова студена војна ни тропа на врата.

dobivaj vesti na viber

НАТО во Мадрид донесе три клучни одлуки, Шведска и Финска влегуваат во НАТО, се зголемува војската околу Русија, Русија означена како најголема директна закана за НАТО, а ја поткачија и Кина.

Русија и Кина на една, НАТО на друга страна – светот стравува од ескалации, а со оглед на трупањето оружје од сите страни – експертите стравуваат дека ќе ѕвечат повторно и нуклеарните боеви глави – и тоа овој пат на границите на Европа.

Би можело да ве интересира

Фон дер Лајен: Русија и Кина мора да изберат дали ќе бидат на страната на Европската унија

А1он

Русија и Украина ќе разменат по 60 заробени војници

А1он

Рјабков: САД спроведува нелегални активности во областа на биолошко оружје

А1он

Русин ја критикуваше инвазијата на Украина на Јутјуб, му се заканува 9 години затвор

А1он

Руска државна банка погодена од најголем хакерски напад во својата историја

Ана Ололовска

Сателитски снимки од нападнатата руска база

Ана Ололовска