venko filipce

Македонија

Среде епидемија на морбили, во Кичево нема вакцини

Мери Јордановска
Речиси цел месец во Здравствениот дом во Кичево нема вакцини против морбили. Родителите реагираат, бидејќи иако сакале да ги вакцинираат своите деца, процесот секојдневно се
Македонија

Филипче: Нашите цели се достапна здравствена заштита за сите граѓани

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче се обрати по повод 7 Април, одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, во организација на Македонското лекарско друштво во Холидеј
Македонија

Филипче: Да се истражи и реши случајот со фондацијата „Допир“

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче денеска од Штип повика истражните органи да го истражат и решат случајот со измамата на фондацијата „Допир“ која преку лажни
Македонија

КАРИЛ доби два монитора за следење витални параметри

А1он
Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ, денеска доби донација од Sport Life, која се состои од два монитора за следење витални параметри со два
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче е најсериозна болест за македонското здравство

А1он
Венко Филипче е најсериозна болест за македонското здравство, вчера почина девојче на возраст од две ипол години од наводна бактериска инфекција, во изминатиот период починаа
Македонија

Реконструкцијата во „Св. Еразмо“ во Охрид според планот, завршени 80 отсто од работите

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети ЈЗУ Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид, каде на 21 јануари почнаа градежни
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Уште колку животи треба да згаснат за министерот Филипче посериозно да се зафати со работата 

А1он
Денеска почина уште едно девојче на возраст од две ипол години од наводна бактериска инфекција. Вчера почина 12 годишно девојче, едно од низата кои починаа
Македонија

Филипче се сретна со претставници на Комората на здравствени работници со средно, вишо и високо стручно образование

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со претставници на Комората на здравствени работници со средно, вишо и високо стручно образование на Република Северна
Македонија

Филипче-Клајн: Зајакнување на соработката со Австрија во областа на здравството

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната средба со австриската министерка за труд, социјална политика, здравство и заштита на потрошувачи, Беате Хартингер-Клајн информирал за успешната
Македонија

Јавна расправа: Мајчинството е ексклузивно право на жената

А1он
Со измените на Предлог-законот за прекинување на бременоста волјата на жената ќе биде ставена на прво место, се остварува нејзиното право за безбеден прекин на