usje

Македонија

Жителите на Усје го блокираа сообраќајот на „Борис Трајковски“, бараат фекална канализација

А1он
Жителите на населбата Усје во општина Кисела Вода попладнево го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“. Жителите бараат изградба на секундарна мрежа на фекалната канализација.
Македонија

(ВИДЕО) Макрадули во „Усје“: Преку зголемена транспарентност и комуникација се лоцираат вистинските загадувачи

А1он
Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска заедно со претставници на Државниот инспекторат, присуствуваше на „Отворениот ден на Цементарница Усје“ во Скопје,
Македонија

УСЈЕ тврди дека не загадува, Државниот инспекторат врши контрола

А1он
Цементарница УСЈЕ која често на социјалните мрежи е посочувана како компанија што придонесува во загадувањето на воздухот, во целост работи според сите законски прописи и
Македонија

УСЈЕ донираше опрема за лабараторијата на Факултетот за електротехника и информациски технологии во Скопје

А1он
Продолжува поддршката на Цементарница УСЈЕ АД за едукација на млади високообразовни кадри во Македонија. Во рамките на оваа своја заложба УСЈЕ донираше опрема, која делумно