toni konjanovski

Македонија

(ВИДЕО) Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски ја вработил кумата во Водовод, обвинуваат од СДСМ

А1он
Портпаролката на ОО СДСМ Битола, Ивона Трифунов обвини дека градоначалникот Тони Коњановски и партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ вработиле свои роднини во претпријатието Водовод во Битола.
Македонија

Очекувам Петков да биде иницијатор на промоцијата на македонската кулутура во Бугарија вели градоначалникот на Битола

А1он
Добрососедските односи се градат само со меѓусебно почитување и признавање, но никако со индиректни провокации и оживување на едно мрачно минато на кое потсетува името
Македонија

Коњановски им се заблагодари на битолчани и побара поддршка во вториот круг

А1он
Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ Тони Коњановски им се заблагодари на битолчани на денешната прес конференција по локалните избори. „Ви благодарам за довербата, ви