(ВИДЕО) Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски ја вработил кумата во Водовод, обвинуваат од СДСМ

Од:

Портпаролката на ОО СДСМ Битола, Ивона Трифунов обвини дека градоначалникот Тони Коњановски и партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ вработиле свои роднини во претпријатието Водовод во Битола.

„Градоначалникот Тони Коњановски си ја вработи кумата во Водовод. Наталија Соклевска во Водовод е вработена како техничар за водоводна мрежа и приклучоци иако со отпремнина заминала од Телеком.

Виолета Ковачевиќ, член на Извршниот комитет на ДПМНЕ во Скопје, си ја вработи нејзината сестра, Јованка Димовска во Водовод, исто како и кумата на градоначалникот.

Братот на советникот Златко Лозановски од ПОДЕМ, исто така, е вработен во Водовод.

Јасно е зошто и покрај сите кривични пријави и утврдени неправилности, никој не се осмели да го разреши директорот на Водовод. Водовод е под окупација на блиски роднини на партиски функционери на ДПМНЕ и коалицијата“, велат од СДСМ Битола.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Повторно се пука, овој пат во Тетово, со Тошковски и ДПМНЕ безбедноста на граѓаните се влошува

Горан Наумовски

СДСМ: ДПМНЕ создаде хаос во Скопје – да не дозволиме да стане исто и со државата

Горан Наумовски

Колева: Нов скандал, ДПМНЕ злоупотребува болни луѓе на партиски списоци

(ВИДЕО Михаиловски: Глас за Пендаровски е глас за европска иднина на младите

(ВИДЕО) Ристевски: 700.000 денари одвои Владата за техничка документација за водовод во Долно Лисиче

Филипче: Со црна кампања ВМРО-ДПМНЕ бараат алиби за лошиот резултат кој ги очекува

Горан Наумовски