tihi okean

Свет

ВИДЕО: Еруптираше подморски вулкан во Поцификот, неколку земји предупредија на цунами

А1он
Неколку држави издадоа предупредување за цунами откако еруптираше подморски вулкан во Тихиот океан. Меѓу државите се Тнга и Ноз Зеланд, а САД издадоа исто предупредување
Свет

ВИДЕО: Американската морнарица со ласерски топ уништи беспилотно летало над Пацификот

А1он
Aмериканската морнарица објави видео снимки и фотографии на кои се гледа како американскиот амфибиски транспортер УС Портланд со ласерски топ уништува беспилотно летало над Пацификот,
Свет

САД најавија демарш за Русија поради инцидентот во Тихиот Океан

А1он
САД денеска најавија дека ќе поднесат формален дипломатски протестен демарш за Русија поради, како што велат, небезбедниот и непрофесионален морнарички маневар на еден од руските