Силен земјотрес крај брегот на Вануату

Од:

Земјотрес со јачина од 5,7 степени е регистриран во близина на брегот на Вануату, островска држава во јужниот дел на Тихиот Океан, соопшти Американскиот геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил на 459 километри југоисточно од градот Исангел, каде живеат околу 1.500 луѓе, на длабочина од 10 километри.

Не е издадено предупредување за цунами. ј

Би можело да ве интересира

Уште еден земјотрес на Крит

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

А1он

Земјотрес регистриран во Турција

Земјотрес од 4.3 степени регистриран во Атина

А1он

Земјотрес регистриран во близина на Берово

Ана Ололовска

Објавени снимки од моментот на земјотресот во Чиле

Ана Ололовска