soobrakjajna policija

Македонија

Дрогиран Македонец без дозвола возел 173 километри на час на влезот во Белград

А1он
Српската полиција рано утрово запрела државјанин на Северна Македонија на возраст од 32 години, кој возел пијан и дрогиран по автопатот Ниш- Белград со брзина
Македонија

„Небитен си како возачка во Тетово“ – 800 шофери годинава фатени како возат без дозвола во градот

А1он
Во првите шест месеци од оваа 2021 година на поширокото тетовско подрачје, полициските службеници на тетовската Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај откриле и
Македонија

Прилепчани им извадиле пиштол на сообраќајци, па бегајќи скршиле наплатна рампа

А1он
Велешката полиција уапси двајца жители на Прилеп кои се возеле во автомобил „Ауди А3“ и претходно, на наплатната рампа на автопатот Скопје-Велес, откако биле запрени
Македонија

Гостиварец дивеел со изнајмена Шкода, за малку ќе прегазел полицаец кој му наредил да запре

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Предизвикување општа опасност од член 288 став 1
Македонија

Млад скопјанец со „Мерцедес“ удрил сообраќаец, сакал да бега од полициската контрола

А1он
Вчера попладне во Скопје се случил инцидент во кој млад возач на „Мерцедес“ се обидел да побегне од сообраќајците кои го запреле и притоа удрил
Македонија

Жител на гостиварско со автомобил прегазил дете во градот

А1он
Вчера во Гостивар, 26-годишен возач од селото Балиндол удрил во малолетен пешак од градот, кој се здобил со тешки телесни повреди, информираат од полицијата. „На
Македонија

Тетовци спремале „диви“ трки, полицијата им ги заплени колите и бучните мотори

А1он
Тетовската полиција во текот на продолжениот викенд одзела неколку автомобили и мотоцикли кои биле модифицирани и предвидени за диви трки низ градските улици и локалните
Македонија

Скопјанец запрен на автопат им се силел на полицајците, го привеле во станица

А1он
Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се
Регион

ВИДЕО: Полицаец пукал во гума за да спаси жива глава, пијан возач го влечел 300 метри

А1он
Вистинска драма се случила во саботата во Белград, кога 17-годишен возач, кој бил пијан од првомајската прослава, сакал да бега од полициската патрола што го