hrvatska policija

Регион

Хрватската полиција упадна во Либерланд: „Ни го уништија имотот и не навредуваа, стоп за оваа лудост“

А1он
Во четвртокот, хрватската полиција изврши рација во Либерланд, област во источна Хрватска чии жители се прогласија за независна република. Полицијата дошла таму во придружба на
Регион

Голема акција на хрватската полиција за апсење луѓе осомничени за перење пари на штета на компанијата ИНА

А1он
Хрватската полиција и Одделот за сузбивање корупција и организиран криминал (УСКОК) денеска спроведуваат голема акција во која се уапсени повеќе лица за, како што се
Регион

Дојава за бомба во училиште во Истра, учениците евакуирани

А1он
Средно економско училиште во Истра утринава доби анонимна дојава за поставена бомба, по што учениците и вработените биле веднаш евакуирани, соопшти истарската полиција. На терен