Млад скопјанец со „Мерцедес“ удрил сообраќаец, сакал да бега од полициската контрола

Од:

Вчера попладне во Скопје се случил инцидент во кој млад возач на „Мерцедес“ се обидел да побегне од сообраќајците кои го запреле и притоа удрил и повредил полицаец, соопшти МВР.

„На 10.06.2021 околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, удрил полициски службеник“, се вели во билтенот на МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Скопјанец сакал да помине на Ќафасан со 17.770 непријавени евра, му ги фатила албанската полиција

Жарко Настоски

Изгоре кампер-возило на полски туристи на Матка

Жарко Настоски

Жител на Свиларе со нож ранил колега во фирма од Миладиновци

Жарко Настоски

Девојка ограбила куќа во Тафталиџе, си заминала со плен вреден 2.500 евра

Жарко Настоски

Полицаец колабира на настан во Берово, помош му пружи министерката Шахпаска

Жарко Настоски

Гостиварец дивеел со изнајмена Шкода, за малку ќе прегазел полицаец кој му наредил да запре

Жарко Настоски