soobrakjajka

Македонија

Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

А1он
Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 20.30 часот, на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, едно лице се здобило со потешки телесни повреди, додека
Македонија

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани

А1он
Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани. Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од
Македонија

Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

А1он
Осумдесетгодишна жена од Скопје загина како последица на сообраќајна несреќа што се случи вчера на пладне кај Старо Нагоричане, Кумановско. Загинатата била сопатничка во автомобилот,
Македонија

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

А1он
16-годишник од Албанија е тешко повреден откако управувајќи возило марка „мерцедес“ удрил во товарно возило „сканија“. -Вчера во 08.00 часот во Струга на магистрален пат
Македонија

Поради судир на три возила во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

А1он
Поради сообраќајна несреќа вечерва во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Пехчево во близина на село Црник. Сообраќајката како што информираат возачи кои сообраќале
Македонија

Во прекин сообраќајот кај фабриката „Порцеланка“ кај Велес

А1он
Поради сообраќајна незгода сообраќајот на регионалниот пат Велес-Чашка кај фабриката „Порцеланка“ е во прекин, информира Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот е во прекин од
Македонија

Патничко возило излета од патот кај Хиподром кон обиколницата, сообраќајот во прекин

А1он
Патничко моторно возило „хонда џип” со скопски регистарски ознаки изутрината излетало од патот на клучката Хиподром кон обиколницата, информират од Министерството за внатрешни работи. Полициски
Македонија

Полицаец повреден во сообраќајна незгода кај Строгомиште, Кичевско

А1он
Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост на
Македонија

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Велес – Градско

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Велес – Градско е во прекин во двата правца поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).