soobrakjajka

Македонија

Патничко возило излета од патот кај Хиподром кон обиколницата, сообраќајот во прекин

А1он
Патничко моторно возило „хонда џип” со скопски регистарски ознаки изутрината излетало од патот на клучката Хиподром кон обиколницата, информират од Министерството за внатрешни работи. Полициски
Македонија

Полицаец повреден во сообраќајна незгода кај Строгомиште, Кичевско

А1он
Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост на
Македонија

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Велес – Градско

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Велес – Градско е во прекин во двата правца поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).
Македонија

18-годишна девојка загина во сообраќајна несреќа кај Куманово

А1он
Осумнаесетгодишна девојка загина, а две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско, соопшти денеска
Македонија

Млад скопјанец прегазил и усмртил човек, избегал и го сменил ветробранското стакло

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 29-годишен скопјанец за кривичните дела – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од член
Македонија

Двајца повредени во сообраќајка во центарот на Охрид

А1он
Два автомобили марка „БМВ“ ноќеска по полноќ се судрија во центарот на Охрид, во близина на пазарот. Возачите имаат лесни телесни повреди, а едниот е
Македонија

Едно лице почина, а тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Јосифово-Удово

А1он
Едно лице го загуби животот, а тројца се повредени во тешката сообраќајна несреќа која рано утрово се случила на регионалниот пат с.Јосифово-с.Удово, на место викано
Регион

ВИДЕО: Српски автобус се преврте во Германија, 19 патници се повредени

А1он
Автобус на српска транспортна компанија со 34 патници денеска се превртел на германскиот автопат А13, откако удрил во заштитната ограда, јавија локалните медиуми. Несреќата се
Македонија

Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

А1он
46-годишен возач од Ресен вчера попладне загинал откако излетал од патот кон селото Царев Двор, соопшти полицијата. „На 28.07.2021 во 17.05 часот било пријавено дека