soobrakjajka

Македонија

Повредените од сообраќајка во Дебар во стабилна здравствена состојба

А1он
Седуммината повредени, од нив двајца потешко, во вчерашната сообраќајна несреќа, што се случи во Дебар се во стабилна здравствена состојба, потврди Баки Алили, директор на
Македонија

Две лица тешко повредени во сообраќајка во Штип

А1он
Деветнаесетгодишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар ,„Елкос”. Несреќата се случила
Македонија

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

А1он
Жена на возраст од 70 години со тешки телесни повреди била донесена на Комплексот клиники „Мајка Тереза. На полицијата и кажала дека била удрена од
Македонија

Во железничка несреќа во Битола повредени две деца

А1он
Во железничка сообраќајна несреќа во Битола тешко повредени се две деца, а нивната мајка се здобила со лесни телесни повреди. Незгодата, како што потврдија за
Македонија

Маричиќ: Не можам да бидам рамнодушен за условната казна за сообраќајката во Охрид во која починаа две момчиња

А1он
Министерот за правда Бојан Маричиќ очекува праведна одлука на повисоките судови, во врска со случајот во кој Основниот суд во Охрид донел пресуда со која
Македонија

Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

А1он
Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 20.30 часот, на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, едно лице се здобило со потешки телесни повреди, додека
Македонија

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани

А1он
Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани. Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од
Македонија

Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

А1он
Осумдесетгодишна жена од Скопје загина како последица на сообраќајна несреќа што се случи вчера на пладне кај Старо Нагоричане, Кумановско. Загинатата била сопатничка во автомобилот,
Македонија

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

А1он
16-годишник од Албанија е тешко повреден откако управувајќи возило марка „мерцедес“ удрил во товарно возило „сканија“. -Вчера во 08.00 часот во Струга на магистрален пат
Македонија

Поради судир на три возила во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

А1он
Поради сообраќајна несреќа вечерва во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Пехчево во близина на село Црник. Сообраќајката како што информираат возачи кои сообраќале