saraj

Македонија

Пуштена во употреба реконструираната улица број 5 во Сарај

А1он
Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати, министерот за Животна средина и просторно планирање, Башким Амети, претседателот на Советот на
Македонија

ФОТО: Полицијата пронајде еден куп оружје во Сарај

А1он
41 годишниот Ф.Н. од скопско Сарај, заработи кривична пријава и 30 дневен притвор поради нелегално изработување, држење и трговија со оружје, информира денеска МВР. Полициски