sanja lukarevska

Македонија

Лукаревска: ДПМНЕ се кочничари на државата, тоа е нотирано во Извештајот на ЕК

А1он
Кога ДПМНЕ беше власт „Заробена држава“ ни беше името во Извештај на Европската комисија а последниот Извштај негативните оценки во добар дел се донесуваат на
Економија

Скопјанец во 2021 година имал бруто доход од четири милиони евра, адвокати и нотари со највисоки плати од самостојни дејности

Орце Костов
Речиси 50.000 граѓани имале бруто доход од над еден милион денари, додека најголемиот дел, вкупно 623.690 лица остварил бруто доход од 100.000 до еден милион
Економија

Лукаревска: СДСМ се грижи за граѓаните и ги поддржува компаниите, обезбедуваме економска сигурност и стабилност

А1он
Во општина Карпош вечерва се одржа трибина од караванот „Силно и одлучно кон иднината“ на кој се обратија заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска и
Македонија

Лукаревска во Старо Нагоричане: Сите заеднички ќе ја надоместиме штетата

А1он
Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска беше во Старо Нагоричане на местата кои беа зафатени од силниот пожар, како Челопек. Според неа, потресни се
Македонија

Сања Лукаревска е новата заменик-претседателка на СДСМ

А1он
Сања Лукаревска е новата заменик-претседателка на СДСМ, беше одлучено на денешниот 26. конгрес на партијата. Таа беше изгласана со 682 гласа „за“ и два „против“
Видео Економија

(ВИДЕО) Лукаревска: Физички лица делат плати и по три милиони, а на работниците им уплаќаат по 5 денари

Ана Василевска
Компаниите кои добиле помош од државата од пакетот економски мерки за справување со ковид-кризата, а овие средства не ги исплатиле на работниците, Управата за јавни
Македонија

Лукаревска: Новата Влада е Влада на континуитет и најдобрата опција за сегашноста и иднината на државата

А1он
Пратеничката на СДСМ Сања Лукаревска во денешното обраќање во Собранието посочи дека сите треба да сме горди затоа што ова е прва собраниска дебата за
Македонија

Пешевска до граѓаните: Ве замолувам да не живеете во илузии, доделените ваучери се од вашиот џеб

А1он
Пратеничката Жаклина Пешевска од ВМРО – ДПМНЕ од говорницата во Собранието им се обрати на граѓаните со објаснување за економските мерки за помош по кризата
Македонија

Лукаревска ја напушти функцијата директор на УЈП, на нејзино место назначен Фарук Омери

Габриела Димковиќ-Мишевска
По верификувањето на мандатот за пратеник, Сања Лукаревска ја напушта функцијата директор на Упрвата за јавни приходи, а на нејзино место за в.д директор е
Македонија

Лукаревска: Градиме развојна економија, создаваме услови за успех на секој млад човек

А1он
Kоалицијата предводена од СДСМ, „Можеме” има чесна понуда и професионални луѓе подготвени да работат за граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ знае да владее само со ширење страв и