putin

Магазин

Путин ги изнервира Американците со изјавата дека руските проститутки се најдобри на светот

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин изјави пред неколку дена дека руските проститутки се најдобри на светот, одговарајќи на гласините дека американскиот претседател Доналд Трамп уживал во
Свет

„Сандеј Тајмс“: Трамп сака да се сретне со Путин во Рејкјавик

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп би сакал да се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин во исландскиот главен град Рејкјавик, само неколку недели по
Свет

Путин го наредил кибер нападот за да му помогне на Трамп, наведува американското разузнавање

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин ја наредил „кампањата за давање помош“ во 2016 година, насочена кон претседателските избори во САД. Нејзината цел била да се поткопа
Свет

Путин во посета на Јапонија, со Абе зборува за спорните Курилски острови

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот домаќин јапонскиот премиер Шинзо Абе во четвртокот лично ги разработиле параметрите на документот за почетокот на консултации за заедничката
Свет

Путин му порача на Оланд да биде пољубезен и ја откажа посетата на Париз

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин ја откажа посетата на Париз откако прво францускиот министер за надворешни работи изјави дека Русија е на страната на терористите, а
Магазин

Думата ќе му го честита 64-от роденден на Путин со 450 рози

А1он
Пратениците од Думата одлучија да му испратат на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска полни 64 години, кошница со 450 рози, по предлог на пратеничката