putin

Свет

Трамп и Путин разговараа за создавање безбедносни зони во Сирија

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп со неговиот руски колега Владимир Путин „ги разгледа перспективите“ за создавање на безбедносни зони во Сирија, како една од мерките за
Свет

Трамп и Путин телефонски ги координирале активностите за борбата против тероризмот

А1он
Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп разговараа вечерва по телефон, а главна тема беше координација на активностите меѓу двете земји во
Свет

Меркел побара од Путин заштита на правата на хомосексуалците во Чеченија

А1он
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска побара од рускиот претседател Владимир Путин да помогне во заштита на правата на хомосексуалците во Чеченија. Апелот е упатен по
Свет

На средбата со Путин Меркел ја нарече Русија „важен партнер“

А1он
Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска потенцира за важното значење на врските со Русија, пренесе ДПА. -Русија, природно, е важен партнер, рече Меркел на почетокот на
Свет

Тереза Меј и Доналд Трамп сметаат дека можат да ја убедат Русија да го напушти Башар ал-Асад

А1он
Британскиот премиер Тереза Меј и американскиот претседател Доналд Трамп мислат дека е можно да ја убедат Москва да ја запре својата поддршка за режимот на