putin

Свет

Путин, Меркел и Оланд за заедничка борба против тероризмот

А1он
Лидерите на Русија, Германија и Франција, Владимир Путин, Ангела Меркел и Франсоа Оланд, денеска договорија да ја засилат размената на информации во борбата против тероризмот,
Свет

Путин е подготвен да се сретне со Трамп за време на Арктичкиот самит во Финска

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека е подготвен да се сретне со американскиот колега Доналд Трамп на маргините на Арктичкиот самит во Финска. Путин
Регион

Владимир Путин им поскал успех на „актуелните власти“ на изборите во Србија

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин, на средбата со српскиот премиер Александар Вучиќ во Москва, им посакал успех на „актуелните власти“ на претстојните претседателски избори во Србија,
Свет

Поранешен советник на Трамп помагал во политичката кампања на Владимир Путин

А1он
Поранешниот советник во претседателската кампања на Доналд Трамп од минатата година, Пол Менафорт прикриено работел за рускиот милијардер Олег Дерипаска за да му се помага
Свет

Трамп го почитува Путин, но не знае дали ќе се разбираат

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за телевизијата „Фокс њуз“ изјави дека го почитува рускиот претседател Владимир Путин, но тоа не значи дека двајцата добро
Свет

Путин смени од должност 16 генерали, причина не е соопштена

А1он
Претседателот на Русија, Владимир Путин смени од должност 16 генерали од Министерството за вонредни ситуации, Министерството за внатрешни работи и од Истражниот комитет. Според указот,
Свет

Лавров: Разговорот меѓу Трамп и Путин покажа взаемно почитување

А1он
Првиот разговор меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, мина добро на политичко и лично ниво бидејќи го покажа взаемното почитување