protest

Свет

(ВИДЕО) На демонстрациите во Шведска беше обесена куклата Ердоган, реагира Турција

А1он
Турција денеска го повика на разговор шведскиот амбасадор во Анкара, Стафан Херстром поради демонстрациите во Стокхолм. На демонстрациите, кукла што го претставува турскиот претседател Реџеп
Регион

Масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15 годишно момче, инциденти во Солун

А1он
Масовен протест се одржа вечерва во центарот на Атина за годишнината од убиството на 15-годишниот Алексис Григоропулос во 2008 година, кој беше застрелан од полицаец,
Македонија

(ВИДЕО) Хаос по скопските улици, започна протестот на приватните автопревозници

А1он
Од рано утринава започна сообраќајниот хаос во Скопје кој е резултат на големата најавена блокада на приватните автопревозници кои протестираат откако градоначалничката Данела Арсовска одби
Македонија

Денеска се блокирани клучните крстосници во Скопје поради протест на превозниците

А1он
Поради протестот на приватните автобуски превозници денеска во Скопје од раните утрински часови има посебен сообраќаен режим. „Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека
Македонија

Протест на приватните автопревозници, Скопје во сообраќаен хаос

А1он
Приватните превозници вклучени во скопскиот јавен превоз денеска го започнаа својот најавен протест со блокада на крстосницата кај „Мавровка“. Од приватниот градски автобуски превозник „Слобода
Македонија СКЕН

(ВИДЕО) МОНСТРУОЗНО: Дочекавме и болните од рак да протестираат за да добијат лек

Анита Петровска Рајковиќ
Веќе некое време пациентите на Онкологија се во агонија ИМА-НЕМА лекови. И тоа доцнат и лекови што треба да се примаат на точно 21 ден.
Регион

Мирно и масовно во Атина одбележана 49-годишнината од студентскиот бунт против хунтата

А1он
Со масовно учество на илјадници граѓани на различна возраст, мирно и без никакви проблеми, но под силно полициско обезбедување со традиционален протестен марш до Американската
Свет

Во Мадрид околу 200.000 луѓе против реформата на здравствениот систем

А1он
Најмалку околу 200.000 луѓе се собраа денеска во Мадрид против реформата на јавниот здравствен систем во регионот на главниот град на Шпанија. Демонстрантите дојдоа на
Регион

Опозицијата во Република Српска вечерва на протест против пристрасното известување на РТРС

А1он
Во организација на опозициските партии во Република Српска вечерва се одржува протестен собир на граѓани во близина на зградата на Радио и телевизија на Република
Регион

(ВИДЕО) Илјадници Унгарци протестираа против политиката на Орбан

А1он
Илјадници Унгарци, вклучително и наставници и студенти, денеска маршираа низ Будимпешта во знак на протест од политиката на владата на премиерот Виктор Орбан, барајќи повисоки