pritvor

Македонија

Средношколците од „Ибраим Темо“ бараат притвор за професорот што претепа ученик

А1он
Средношколците од гимназијата „Ибраим Темо“ од Струга денеска ја бојкотираат наставата и со мирен протест пред Основниот суд во Струга изразија незадоволство од одлуката за
Македонија

Триесетдневен притвор за Мијалков

А1он
Кривичниот суд го прифати предлогот на Обвинителството за 30 дневен притвор за Сашо Мијалков, обвинет во предметот „Плацеви на Водно“. „Постапувајќи по предлог на Основното
Македонија

Притвор за полицајците и цариниците кои беа уапсени за шверц на дрога

А1он
Притвор во траење од 30 дена им е одреден на осомничените полицајци и цариници кои беа уапсени за шверц на дрога. „Постапувајќи по предлог на
Македонија

Осумдневен притвор заради закани преку Фејсбук кон кандидат за градоначалник

А1он
Закани упатени кон кандидатот за градоначалник на Прилеп и неговото семејство, испратени преку социјалната мрежа Фејсбук беа предмет на истрага на Основното јавно обвинителство Прилеп
Македонија

Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција

А1он
Бизнисменот Јордан Камчев останува во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако Кривичниот совет во Основниот кривичен суд ја одби понудената гаранција. Како што
Македонија

Врз Камчев се врши тортура и репресија, тој треба да се пушти во домашен притвор, реагираат адвокатите

А1он
Според сето она што ние како одбрана и јавноста го следиме и сведочиме повеќе од четири месеци за овој случај можеме јасно да заклучиме дека
Македонија

Притвор за скопјанецот кој се обиде да убие двајца познаници

А1он
Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела Убиство од
Македонија

Поднесена жалба за куќниот притвор за Рашковски, обвинителката Трајчева бара ефективен притвор

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата „Инвока“ Даниел Станчев, осомничени
Македонија

Притвор за скопјанецот во чиј дом беше пронајден арсенал оружје

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно 47-годишниот скопјанец во чиј дом во наслебата Чаир полицијата вчера пронајде поголемо количество оружје. Одреден му е