pendarovski

Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

А1он
Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Демир Хисар, побра на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче,
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

А1он
Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски од Делчево: Само ако продолжиме напред можеме отворените перспективи за младите да ги зграпчиме со две раце

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување,
Македонија

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои
Македонија

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

А1он
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва пред беровчани ги нагласи политиките на актуелната влада за кко што рече „отворање на портите на Европа, наместо тунелот во
Видео Македонија

ВИДЕО: Солзи, срциња, јога и зајчиња во кампањата на Пендаровски и Сиљановска

Кристијан Ландов
По почетокот на предизборната претседателска кампања, освен митинзи, средби со граѓани и дуели, сведоци сме и на многу забавни моменти, гафови и срцепарателни изјави на
Македонија

Пендаровски: Дојде време да си го вратиме она што ни го земаа пред 5 години

А1он
Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски на самиот почеток на вечерашната конвенција кажа дека е дојдено време да се земе она што
Македонија

Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski
Македонија

Заев: Режимот му ја зема победата на Пендаровски, доста беше претседател кој прима наредби

Режимот му ја зема победата на Пендаровски, имаме човек едуциран за претседатаел, човек кој созреваше за да биде идниот претседател на сите граѓани, порача премиерот