pendarovski

Македонија

Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski
Македонија

Заев: Режимот му ја зема победата на Пендаровски, доста беше претседател кој прима наредби

Режимот му ја зема победата на Пендаровски, имаме човек едуциран за претседатаел, човек кој созреваше за да биде идниот претседател на сите граѓани, порача премиерот
Македонија

Пендаровски: Не ми треба фикус дома

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, на митингот од Прилеп порача дека идниот врховен командант на државата мора да има интегритет. „Ако не се
Македонија

Потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта ја поддржа кандидатурата на Пендаровски

А1он
Потпретседателот на ДУИ и поранешен градоначалник на општина Гостивар Невзат Бејта, стави потпис за поддршка на Стево Пендаровски, заеднички кандидат на коалицијата предводена од СДСМ
Македонија

Кирацовски смета дека Пендаровски е следен од одредени служби, а тоа ја вознемири Силјановска

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски смета дека кандидатот за претседател Стево Пендаровски е следен од странски служби. Ова следува откако Пендаровски изјави дека 24-часа
Македонија

ВИДЕО: Пендаровски или Димитров ќе ја трчаат претседателската трка за СДСМ

А1он
Следната недела ќе биде појасно кој ќе и се спротивстави на Гордана Силјановска во претседателската трка. Партиски извори за „А1он“ велат дека Стево Пендаровски и
Македонија

Пендаровски: Македонија ќе стане членка на НАТО само со спроведување на уставните измени

А1он
Освен договорот со името нема ниту еден друг засебен проблем или група на проблеми што може да не попречи кон членството во НАТО што значи
Македонија

Промоција на книгата „Поглед кон внатре“ од Стево Пендаровски

А1он
Во кино „Култура“ денеска ќе биде промовирана книгата „Поглед кон внатре“ од проф. д-р Стево Пендаровски. Книгата содржи 127 текстови, објавувани во две печатени изданија,
Македонија

Пендаровски: Решение на спорот меѓу Белград и Приштина за регионална стабилност, наместо нова дестабилизација

А1он
Денеска на ААБ Универзитетот во Приштина започна дводневниот прв Косовско-македонскиот безбедносен форум 2018 година на тема „Зајакнување на безбедноста преку соработка помеѓу Косово и Македонија”,
Македонија

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

А1он
Со евроатланска интеграција на Македонија младите ќе добијат поголема можност во својата држава и ќе се намали исселувањето во странство, им укажа денеска на вевчанци