opstina aerodrom

Македонија

Општина Аеродром: Непријатниот мирис и чад што се шират во Аеродром доаѓаат од околината на градот

А1он
По реакциите од страна на граѓаните на Општина Аеродром за непријатниот мирис кој се шири на територијата на општината, општинските инспектори вчера попладне излегоа на
Македонија

Пуштен во употреба паркот „23 Октомври“ во Аеродром

А1он
Во насока на обезбедување на нови содржини во Аеродром, заврши реализацијата на уште еден проект. Со садење зелени садници, градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски
Македонија

Четвртодделенците од Аеродром добија бесплатни таблет уреди

А1он
Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски и претседателот на Советот Дејан Митески, денеска на учениците од основното училиште „Лазо Ангеловски“ им поделија бесплатни таблет уреди.
Македонија

Првоодделенците во Аеродром добиваат бесплатни едукативни сетови

А1он
Во соработка со „Светот на Биби“, првачињата од основните училишта на територијата на Општина Аеродром добиваат едукативни и дидактички материјали со ликовите на хероите Биби
Македонија

Одржан традиционалниот „Back to School“ настан во Општина Аеродром

А1он
Општина Аеродром, традиционално и оваа година со двочасовен музички и забавен „Back to School“ настан организиран во соработка со ТЦ Капитол, го одбележа почетокот на
Македонија

Општина Аеродром: Одбележан почетокот на новата школска година

А1он
Со интонирање на државната химна, со многу насмевки и радост, денеска во основното училиште „Браќа Миладиновци“ каде неодамна заврши реконструкцијата на внатрешноста и надворешноста, свечено
Македонија

(ВИДЕО) Муцунски: Аеродромци ги добиваат најдобрите игралишта во Македонија, започнуваме нова инвестиција на површина од 1600 метри квадратни

А1он
Општина Аеродром во следните денови започнува со реализација на инвестиција во нови спортски и детски игралишта со вкупна површина од 1600 метри квадратни на локацијата
Македонија

Муцунски: Обезбеден бесплатен таблет уред за секој ученик од четврто одделение во Општина Аеродром

А1он
Втора година по ред, Општина Аеродром обезбеди бесплатен таблет уред за секој ученик кој посетува настава во четврто одделение во некое општинските основни училишта. За
Македонија

Еднократна парична помош од 3.500 денари за секое прваче во Општина Аеродром

А1он
Во време на финансиска неизвесност и дополнителни трошоци за родителите, Општина Аеродром реализира уште една мерка со која директно се помага на семејниот буџет и
Македонија

Муцунски: Таблет уреди, парична помош и униформи за учениците, Аеродром е целосно подготвен за новата учебна година

А1он
Додека учениците и родителите живеат во неизвесност и кога има се помалку инвестиции во образованието и младите, Општина Аеродром е целосно подготвена за почетокот на