odmor

Македонија

„ЈК Травел“: Гостите од хотелот во Геракини нема да бидат исфрлени и ќе го продолжат својот одмор

Орце Костов
По веста дека туристи на агенцијата „ЈК Травел“ биле информирани да го напуштат хотелот „Хотелот Олеа Гарден“ во Геракини, Грција на неколку дена пред престојот,
Македонија

Недела од 1 октомври да стане неработен ден, предложи Владата до Собранието

А1он
Од 1 октомври недела да стане неработен ден за сите, соопшти премиерот Зоран Заев по денешната владина седница. Усвоени се измените во законите за работни
Македонија

Заев ќе оди на одмор во Охрид и во Грција

А1он
Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десетина дена од август, се наведува во соопштението
Магазин

Научници утврдиле дека не е важна должината, туку колку често се оди на одмор

А1он
Според научни истражувања објавени во списанието „Студии за среќата“, постои совршена должина на одмор кој има максимален благотворен ефект врз здравјето и благосостојбата на луѓето.
Македонија

Груевски утринава замина на одмор во Турција

А1он
ВМРО-ДПМНЕ извести дека Никола Груевски деновиве ќе замине на летен одмор во Турција. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во следните денови ќе летува со своето