agencija

Регион

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

А1он
По наредба на Специјалното државно обвинителство (СДТ) се претресуваат зградите и просториите на Агенцијата за сузбивање на корупцијата на Црна Гора. Засега нема официјална информација
Македонија

„ЈК Травел“: Гостите од хотелот во Геракини нема да бидат исфрлени и ќе го продолжат својот одмор

Орце Костов
По веста дека туристи на агенцијата „ЈК Травел“ биле информирани да го напуштат хотелот „Хотелот Олеа Гарден“ во Геракини, Грција на неколку дена пред престојот,
Македонија

Хотел во Грција остави 12 македонски семејства на улица поради нерасчистени сметки со наша агенција

Орце Костов
Хотелот „Геракини Ситониа вилиџ“ на Халкидики, Грција им го прекина одморот на 12 семејства од Македонија поради нерасчистени сметки со агенцијата „ЈК Травел“ преку која
Македонија

Отворена канцеларијата на Агенцијата за вработување во Општина Илинден

А1он
Во Општина Илинден на свечен начин беше пуштена во употреба првата дисперзирана канцеларија на Агенцијата за вработување во Скопје и скопскиот регион. Целта за отворањето
Македонија

Идните пензионири се бришат со принудни вработувања

А1он
Агенцијата за вработување повторно го ажурира списокот. На оние лица, кои имаат уште година или две до пензионирање им нуди работа тврдат луѓе кои го