Nikolaj Milkov

Македонија

(ВИДЕО) Милков: Ковачевски ќе треба да ја гарантира безбедноста на Бугарите на 4 февруари, Донев телефонски ќе разговара со него

Орце Костов
Бугарскиот премиер Голуб Донев во секој момент се очекува да го побара македонскиот премиер Димитар Ковачевски и во телефонскиот разговор од него ќе бара гаранција
Македонија

Софија ќе и врачи протестна нота на амбасадорката Руси , Османи го уверил Милков дека ќе се расчисти случајот

Орце Костов
Амбасадоката на Република Северна Македонија во Бугарија, Агнеса Руси Поповска ќе биде повикана во Министерството за надворешни работи во Софија каде што ќе и биде
Македонија

Бугарско МНР: Фудбалскиот натпревар и пресудата на Алабаковски се манифестација на омраза кон Бугарите во Македонија

А1он
Во текот на оваа недела имаше два настани со РСМ вкупно – фудбалскиот натпревар помеѓу Македонијa и Бугарија, не сакам да се разгорувам во оваа
Македонија

Николај Милков: Пред да влезе во ЕУ, Македонија треба да се раздели со лажните парадигми во историјата

Орце Костов
Вршителот на должноста министер за надворешни работи на Бугарија, Николај Минчев верува дека преку францускиот предлог кој беше усвоен и во македонскиот парламент ќе може