nemiri

Видео Македонија

Толпа револтирани граѓани се собраа на улиците во Сингелиќ оти полицијата апсела лица кои не го почитувале полицискиот час

Мери Јордановска
Немири се случија вечерва во населбата Сингелиќ каде што се собраа стотици луѓе, изреволтирани затоа што полициски службеници уапсиле три лица, кои не го почитувале
Свет

Поради судири и насилства ширум светот внатрешно се раселени рекордни 41 милион луѓе

А1он
Поради судири, насилства и внатрешни тензии, денес ширум светот рекордни 41 милиони луѓе ги напуштиле своите домови и се раселени во рамките на своите држави,
Видео Свет

ВИДЕО: Судири на улиците во Каракас

А1он
Во Каракас денеска се судрија поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо и претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, откако двајцата побараа поддршка од армијата. И Гуаидо
Свет

Обновени судирите меѓу Курдите и владините сили во градот Хасака

А1он
Во сирискиот град Хасака денеска повторно избија судири меѓу курдските сили и сириската армија, јави сириската курдска новинска агенција „Хавар“. Судирите уследија откако вчера накратко