mladenov

Македонија

МИМ го објави 16-тиот конкурс за новинарската награда „Никола Младенов“

А1он
Македонскиот институт за медиуми (МИМ) го објави 16-тиот конкурс за новинарската награда „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија на годината. Конкурсот е отворен за сите
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Вистината за смртта на Никола Младенов – што се презентираше пред камера, а што зборуваа по телефон

А1он
Од СДСМ направија видео за сообраќајката на Никола Младенов според кое постои неусогласеност на официјалната верзија на МВР со фактите за несреќата кои ги слушнавме
Македонија

Груевски: Поддржуваме и се согласуваме на нова истрага за смртта на Младенов

А1он
Премиерот Никола Груевски се заблагодари за денешното објавување на прислушуваните материјали кои покажаа дека власта немала никаква улога во трагичното загинување на новинарот Никола Младенов.
Македонија

Две години од смртта на Никола Младенов

А1он
Денеска се одбележуваат две години од трагичната неочекувана смрт на бардот на македонското новинарство, Никола Младенов, сопственик на неделникот и дневниот весник „Фокус“. Својата новинарска
Македонија

Една година од смртта на Никола Младенов

А1он
„Ние сакаме општество на слободни луѓе, тие сакаат збирштина од безрбетници. И тука нема компромис“, оваа порака од великанот на македонското новинарство Никола Младенов остана
Македонија

Ирена Мулачка од „Фокус“ ја доби наградата „Никола Младенов“

А1он
Македонскиот институт за медиуми денеска ja додели новинарската награда „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија во 2013 година на новинарката од „Фокус“ Ирена Мулачка за
Македонија

Прогласување на најдобрата истражувачка сторија за 2013

А1он
Македонскиот институт за медиуми денеска ќе ја додели новинарската награда „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија за 2013 година. На годинашниот конкурс се пријавија 21
Видео Македонија

(ВИДЕО) Костова: Одговорите за Младенов откако ќе замине оваа власт

А1он
Главниот уредник на неделникот Фокус, Јадранка Костова во „15 минути“ на Алсат-М посочи дека вистинските одговори за смрттна на Никола Малденов ќе се чека на
Македонија

(ВИДЕО) Младенова: Жал ми е што доцна ја сфатија пораката на Никола

А1он
Наградата од ЗНМ за основачот на Фокус, Никола Младенов, за животно дело „Крсте Петков Мисирков“ ја прими неговата сопруга Билјана Младенова. Се чувствувам тажно зашто