mladenov

Македонија

Уште трае увидот на автопатот каде загина Никола Младенов

А1он
На излезот од автопатот Велес – Скопје кај Хиподром, каде во сообраќајна несреќа загина новинарот Никола Младенов, полицијата, истражен судија и јавен обвинител уште вршат
Македонија

ССНМ: Ништо не можеше да ја урне мисијата на Младенов за подобра Македонија, онаква каква што ја заслужуваме

А1он
„Еден живот помалку, една смрт повеќе. И многу вистини урнати во калта на македонското секојдневие“, Синдикатот на новинари и новинарски работници се прости од новинарот
Македонија

„Ние сакаме општество на слободни луѓе, тие збирштина од безрбетници“

А1он
„Ние сакаме општество на слободни луѓе, тие сакаат збирштина од безрбетници. И тука нема компромис“, ова е пораката на трагично загинатиот новинар и сопственик на
Македонија

Загина Никола Младенов, новинар и сопственик на „Фокус“

А1он
Никола Младенов, новинар и сопственик на неделникот и на дневниот весник „Фокус“, загина во сообраќајна несреќа во близина на скопската населба Хиподром. Возилото со кое