(ВИДЕО) СДСМ: Вистината за смртта на Никола Младенов – што се презентираше пред камера, а што зборуваа по телефон

Од:

Од СДСМ направија видео за сообраќајката на Никола Младенов според кое постои неусогласеност на официјалната верзија на МВР со фактите за несреќата кои ги слушнавме преку прислушуваните разговори.

Се гледа дека МВР намерно сoкрилo од јавноста неколку важни податоци.

Би можело да ве интересира

МИМ го објави 16-тиот конкурс за новинарската награда „Никола Младенов“

Ана Ололовска

Протести во 9 градови во Македонија

Ана Ололовска

Груевски: Поддржуваме и се согласуваме на нова истрага за смртта на Младенов

Емир Латифовиќ

Две години од смртта на Никола Младенов

Ана Ололовска

Една година од смртта на Никола Младенов

Ана Ололовска

Ирена Мулачка од „Фокус“ ја доби наградата „Никола Младенов“

Ана Ололовска