neskovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Нешковски: Убијци, убијци – Мора сите да одговараат

А1он
Братот на убиениот Мартин Нешковски, Александар, побара обвинителството да ги процесуира вчера поднесените кривични пријави против Никола Груевски, Урко, Гордана Јанкуловска и Сашо Мијалков. На
Македонија

Семејството на Нешковски бара Груевски, Мијалков, Јанкуловска и Урко да одговараат за прикривање на информации

А1он
Семејството на Мартин Нешковски поднесе кривична пријава против премиерот Никола Груевски, екс директорот на УБК Сашо Мијалков, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и
Македонија

(ВИДЕО) Вуиќ: Вујкото на Мартин Нешковски ја призна вината за студентите да излезат од притвор

А1он
Вујкото на починатиот Мартин Нешковски, Горан Митановски ја призна вината за „учество во толпа и спречување на службено лице во вршење службено дејствие“ само за
Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје започна постапка против единаесет лица – учесници во протестите

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје прими две кривични пријави од МВР, поднесени против вкупно единаесет лица. По првата кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, надлежен
Видео Македонија

ВИДЕО: Груевски сакал да ја прими мајката на Нешковски, а неа и се нафрли и ја влечеше полицијата

А1он
Премиерот Никола Груевски и министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска сакале да ги примат мајката и братот на убиеното момче Мартин Нешкоски, но демонстрантите ја
Македонија

(ВИДЕО) Жени со жив штит против провокатори пред Собрание

А1он
Жени направија жив штит помеѓу демонстрантите и полицијата со цел да ги убедат да престанат да фрлаат со предмети кон Собранието. Откако протестот беше официјално
Македонија

(ВИДЕО) Една минута молк пред собрание

А1он
Насобраните граѓани пред собранието во центарот на Скопје со едноминутно молчење му оддадоа почит на Мартин Нешковски момчето кое свирепо беше убине пред четири години