mladenov

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бубо Каров: Смртта на Младенов е суптилно смислено убиство

А1он
Стравот и автоцензурата владеат во општеството, а сатирата доколку порано имала влијание на јавното мислење денес не може да поттикне никого на размислување, вели Љупчо
Македонија

ВИДЕО: Кежаровски во затвор поради неговото истражување за смртта на Младенов

А1он
На новинарот Томислав Кежаровски му се пресуди зошто ја истражуваше засега недоволно разјаснетата смрт на сопственикот на весникот „Фокус“ Никола Младенов. Адвокатот на обвинителот Ивица
Македонија

ТМ: Загинувањето на Младенов останува мистерија

А1он
Правосудните органи и органите на истрагата не ги расчистија дилемите поврзани за загинувањето на новинарот Никола Младенов, туку уште повеќе се продлабочија, стои во двомесечниот
Македонија

ЈО: Смртта на Младенов несреќен случај, неприспособената брзина причина за сообраќајката

А1он
До овој момент од сите докази кои Јавното обвинителство ги има прибавено не произлегува дека до сообраќајната незгода во која загина новинарот Никола Младенов е дојдено
Македонија

Јавното обвинителство за сообраќајката на Никола Младенов

А1он
Јавното обвинителство на Република Македонија денеска ќе информира за резултатите од преземените дејствија за сообраќајната незгода случена на 26. март годинава на автопатот Велес-Скопје, кај клучката
Македонија

ВИДЕО: Наградата „Никола Младенов“ за тројца новинари на Алфа

А1он
Наградата за истражувачка сторија „Никола Младенов“ ја доби сторијата на Алфа телевизија насловена „Вработувања по партиски список“. Приказната е на тројца новинари Љубиша Арсиќ, Пандорче
Македонија

„Фокус“ ќе паузира шест недели

А1он
Сопругата на Никола Младенов и директор на „Фокус“, Билјана Младенова на денешниот состанок на вработените им соопштила дека дневниот и неделниот весник ќе паузираат шест
Македонија

(ВИДЕО) Туфегџиќ: Младенов загина во несреќен случај

А1он
Портпаролот на Кривичниот суд,истражниот судија, Владимир Туфегџиќ денеска изјави дека Никола Младенов, сопствникот на „Фокус“ и новинар, загинал во несреќе случај. Смртта настанала насилно поради
Македонија

Младенов загинал во класична сообраќајна несреќа

А1он
Истражниот судија во досегашната постапка утврдил дека Никола Младенов погинал во класична сообраќајна несреќа, поради губење контрола на возилото, кое се движело 160 километри на