mladenov

Македонија

ВИДЕО: „Кој ги уби критичките медиуми“ – активисти го пречекаа Филе

А1он
„Кој го уби Фокус“, „Кој ги уби критичките медиуми“, „Слобода на изразувањето“, со овие транспарентите, активисти за човекови права го пречекаа еврокомесарот Штефан Филе. Активистите
Македонија

Нов увид за Младенов на местото на несреќата

А1он
Попладнево заврши увидот на терен од вештаците ангажирани од Бирото за вештачења кои собираа докази за сообраќајната несреќа во која загина новинарот Никола Младенов. Според
Македонија

Истражниот судија денеска повторно на местото на несреќата на Младенов

А1он
Истражниот судија, осум дена откако беше извршен првичниот увид, повторно се врати на местото каде што загина новинарот Никола Младенов. Заедно со вештаците, крим техничарите
Македонија

Германски стручњаци ќе го анализираат Мерцедесот на Младенов?

А1он
Механичари од Германија (земјата каде се прозиведува Мерцедес) пројавиле интерес да го прегледаат мерцедесот на Никола Младенов за да утврдат какви удари претрпело возилото, објави
Македонија

Јанкулоска: Вештачењата за Младенов завршени и ќе бидат доставени до истражен судија

А1он
МВР нема да излегува со информации бидејќи истрагата ја води истражен судија, меѓутоа крим-техничките вештачења се веќе завршени и во текот на денот извештајот ќе му
Македонија

Независна истрага за сообраќајката на Младенов?

А1он
Сообраќајна анализа на возилото во кое пред една недела загина новинарот Никола Младенов, освен полицијата, ќе прави и независен вештак, експерт по сообраќај, јави Алфа.
Македонија

Туфегџиќ: Новинарите кои имаат докази за несреќата на Младенов да ги достават

А1он
Новинарите на „Нова Македонија” и Јадранка Костова, главната уредничка на „Фокус” кои имаат докази од местото на несреќата на Никола Младенов, треба да се достават
Македонија

Срѓан Керим ја повлече тужбата против дневниот весник „Фокус“

А1он
Адвокатската канцеларија „Софрониевски“ попладнево соопшти дека сочувствувајќи со семејството на трагично загинатиот сопственик на дневниот и неделен весник „Фокус“, Никола Младенов, од нивниот клиент Срѓан
Македонија

Судска медицина: Kaj Младенов не е пронајден алкохол во крвта

А1он
Првичниот наод на Судска медицина покажува дека кај Никола Младенов не биле пронајдени траги на алкохол во крвта. Во текот на денот се прават дополнителни