Младенов загинал во класична сообраќајна несреќа

Од:

Истражниот судија во досегашната постапка утврдил дека Никола Младенов погинал во класична сообраќајна несреќа, поради губење контрола на возилото, кое се движело 160 километри на час.

Истражниот судија, денеска соопшти дека Никола Младенов, го немал врзано појасот, но и дека немал алкохол во крвта. Според него, возилото прво удрило во левата страна од автопатот, а потоа излетало на десната страна од автопатот.

Се уште не е утврдено, дали Младенов ја изгубил контролата над возилото или откажало возилото, со оглед дека се уште не е направено техничко вештачење.

Би можело да ве интересира

МИМ го објави 16-тиот конкурс за новинарската награда „Никола Младенов“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) СДСМ: Вистината за смртта на Никола Младенов – што се презентираше пред камера, а што зборуваа по телефон

Емир Латифовиќ

Протести во 9 градови во Македонија

Ана Ололовска

Груевски: Поддржуваме и се согласуваме на нова истрага за смртта на Младенов

Емир Латифовиќ

Две години од смртта на Никола Младенов

Ана Ололовска

Една година од смртта на Никола Младенов

Ана Ололовска