ВИДЕО: Наградата „Никола Младенов“ за тројца новинари на Алфа

Од:

Наградата за истражувачка сторија „Никола Младенов“ ја доби сторијата на Алфа телевизија насловена „Вработувања по партиски список“.

Приказната е на тројца новинари Љубиша Арсиќ, Пандорче Антеска и Бојан Стојановски и беше обработена минатата година во неколку продолженија.

Ова е првиот, носечки прилог на сторијата во кој вработените во јавните претпријатија се фатени на дело дека се вработиле преку партиски списоци со препорака на партиски штаб.

Би можело да ве интересира

ССНМ го осуди нападот врз новинарската екипа на М Нет

Ана Ололовска

Владиката Петар отвора телевизија, ќе емитува квизови, вести и спорт во следните девет години

Орце Костов

(ВИДЕО) Новинарите со марш од Влада до Собрание: Стоп за понижувањата од политичарите

Горан Наумовски

Откази во американски медиуми поради лоша економска состојба

Горан Наумовски

„МИА се претвори во ПР служба на владата“ – ги укинува дописниците од светот, ќе зема државни пари само за работа во Македонија?

А1он

Законот за поткуп на медиумите денес дел од скринингот, ЕУ предупредува дека за измените се потребни консултации со новинарските здруженија

Маја Илиевска-Пачемска