minister

Видео Македонија

(ВИДЕО) Димов: Не бакнувајте се при поздравување и не играјте руски рулет со коронавирусот, секој може да се зарази

Маја Илиевска-Пачемска
Поранешниот министер за здравство, Владимир Димов, актуелен медицински директор во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, во интервју за „А1он“ направи споредба на паниката кај граѓаните предизвикана
Свет

Романскиот министер за правда поднесе оставка

А1он
Романскиот министер за правда Тудорел Тоадер денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата, затоа што „ја загубил поддршката“ од владејачката Социјалдемократска партија (ПСД). Оставката на
Свет

Турција објави програма за борба против инфлацијата

Турскиот министер за трезор и финансии Берат Албајрак, се заложи за сеопфатна борба против инфлацијата, јавува Андолија. Презентирајќи го новиот пакет мерки за борба против