metju palmer

Македонија

Османи: Македонија е партнер на САД, ЕУ и НАТО во заштита на западните вредности на Балканот

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневна работна посета на Вашингтон, денеска оствари средби со заменик помошникот државен
Македонија

Во фокусот на средбата Дескоска-Палмер, реформите за борба против корупцијата

А1он
Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денес имаше средба со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, кој престојува
Македонија

Тачи-Палмер: Целосна поддршка од САД за Преспанскиот договор и агендата на земјата

А1он
Претседателот на Демократската Партија на Албанците, Мендух Тачи, денеска во Скопје во резиденцијата на амбасадорот Бејли се сретна со заменик-помошникот државен секретар, Метју Палмер. На
Македонија

Ахмети до Палмер и Бејли: Петокот беше само почеток на спроведувањето на Договорот од Преспа

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер и
Македонија

Метју Палмер во посета на Македонија

А1он
Заменик-помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер, денеска ќе ја посети Македонија за да разговара за американската поддршка за преспанскиот договор меѓу Македонија и Грција.
Македонија

ФОТО: Оливер Андонов се сликаше со Метју Палмер на Белградскиот безбедносен форум

А1он
Оливер Андонов, дополнителниот заменик-ексминистер за внатрешни работи предложен од ВМРО-ДПМНЕ, побара да се фотографира со заменик-помошникот државен секретар за европски прашања на САД, Метју Палмер