mbape

Спорт

Барселона сака да го вклучи Кутињо во зделката за Мбапе

А1он
Шпанскиот фудбалски шампион Барселона сака во своите редови да го има Килијан Мбапе. Каталонците за талентираниот млад Французин подготвуваат троцифрена милионска понуда како и играчот
Спорт

Мбапе: Ќе биде срамно ако Французин не ја добие „Златната топка“

А1он
Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година
Спорт

Анчелоти: Ако не оваа, Мбапе ќе ја освои Златната топка некоја следна година

А1он
Тренер на Наполи, Карло Анчелоти искажа пофални зборови за напаѓачот на ПСЖ и француската фудбалска репрезентација Килијан Мбапе. Наполи и ПСЖ во вторник ќе се
Спорт

Зидан го советуваше Мбапе да се пресели во Реал Мадрид

А1он
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му порача на напаѓачот ПСЖ Килијан Мбапе кариерата да ја продолжи во „Кралскиот клуб“, објавија шпанските медиуми. Како