zidan

Спорт

Реал: Му благодариме на Зидан за посветеноста кон нашиот клуб

А1он
Зинедин Зидан се повлекува од функцијата главен тренер на Реал Мадрид, објавено е на клупската веб-страница на „кралевите“. – Зинедин Зидан одлучи да го напушти
Спорт

ФИФА и УЕФА најавија строги казни за клубовите што сакаат да прават Суперлига

А1он
Строги казни за сите клубови и играчи кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија
Спорт

Зидан не сака да слушне за Лига Европа: Одиме на победа против Борусија

А1он
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на прес-конференција пред натпреварот од шестото коло од групната фаза во Лигата на шампионите со Борусија Менхенгладбах, одговори на
Спорт

Зидан сака да го види Погба во Реал, Перез бара поевтини опции за засилување

А1он
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сè уште се надева на аквизицијата на играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба. Францускиот стручњак го гледа
Спорт

Зидан: Можеме да бидеме горди на тоа што го постигнавме

А1он
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан зборуваше позитивно за перформансите на тимот во повратниот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Манчестер Сити. „Кралевите“