emilijano sala

Спорт

Во Велика Британија, 66-годишен маж обвинет за смртта на Сала

А1он
Управата за цивилното воздухопловство на Велика Британија соопшти дека поднела обвинение за 66-годишниот Дејвид Хендерсон за кршење на законите за воздушна навигација. Ова е утврдено
Спорт

Објавена морбидна фотографија од Емилијано Сала од мртовечницата, полицијата трага по сторителот

А1он
Полицијата испитува како фотографијата од мртовечницата на телото на фудбалерот Емилијано Сала циркулира онлајн три месеци откако настрада во авионска несреќа. Сликата беше објавена на
Спорт

Откриени нови детали за трагедијата на Сала

А1он
Авионот кој го превезувал аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала, кој се урна над Ламанш минатиот месец, немал лиценца за комерцијални летови, соопштија британските истражни органи. Сепак
Спорт

Нант поднесува жалба до ФИФА против Кардиф за трансферот на Сала

А1он
Нант ќе поднесе жалба до ФИФА против активностите на Кардиф, пишуваат британските медиуми. Францускиот клуб сака да добие 15 милиони евра за трансферот на напаѓачот
Спорт

ВИДЕО: Последно испраќање на починатиот фудбалер Емилијано Сала

А1он
Семејството, пријателите, навивачите и поранешните соиграчи се простија од 28-годишниот фудбалер Емилијано Сала  во неговиот роден град во Аргентина, четири недели откако тој загина во