kardif

Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Кардиф и Барнли

А1он
Навивачите на Барнли и Кардиф жестоко се пресметаа по натпреварот помеѓу двата тима во Премиер лигата. Вознемирувачките сцени се случија по завршувањето на натпреварот помеѓу
Спорт

Ворнок: Никој не сака да дојде во Кардиф по случката со Сала

А1он
Менаџерот на Кардиф Сити, Нил Ворнок се пожали дека трагедијата со Емилијано Сала се одразила многу лошо на трансферната политика на клубот. 28-годишниот Сала исчезна