makedonija blokira

Видео Македонија

ВИДЕО: Од „Македонија блокира“ успеале да спасат само едно тенџере и фотографија од Иванов од кампот пред Собрание

А1он
Два леба, тенџере во кое што имало сарма и фотографија од претседателот Ѓорге Иванов – толку успеале да спасат организаторите на „Македонија блокира“ кога утринава
Македонија

Протестен марш на „Македонија Блокира“ на патот Кичево – Охрид кај село Другово

А1он
„Македонија Блокира“ предводена од Јанко Бачев денеска се обиде да го блокира магистралниот пат Скопје – Охрид кај месноста Другово во Кичево. На маршот учествувааа
Македонија

„Македонија-Блокира“ ќе го блокира патот Кичево – Охрид кај село Другово

А1он
„Македонија-Блокира“ најави дека денеска во периодот од 13:00 до 15:00 часот ќе го блокира патниот правец Кичево-Охрид. Блокадата, како што посочуваат од „Македонија Блокира“ е
Македонија

„Македонија-Блокира“ во недела ќе го блокира патот Кичево – Охрид кај село Другово

А1он
„Македонија-Блокира“ утре е на блокада на патниот правец Кичево – Охрид кај Другово во периодот од 13:00 до 15:00 часот во рамките на активностите за
Македонија

„Македонија-Блокира“: Марионетската власт е уплашена штом ги спречува нашите блокади со полициска интервенција

А1он
„Македонија-Блокира“ најостро ја осудува вчерашната полициска интервенција со која беше спречена блокадата на патот Охрид-Струга кај село Мислешево иако протестот беше уредно најавен во МВР
Македонија

„Македонија блокира“ ќе го блокира патот Охрид-Струга: Сите Макеонци имаме должност да се бориме да го одбраниме името

А1он
„Македонија Блокира“ соопшти дека вчера одржале „сенароден македонски протест“ во Прилеп заедно со здружението „Прилепски бранители“, а за денес најавија блокада на патниот правец Охрид-Струга
Македонија

„Македонија-Блокира“: Заев е во паника штом го пушта советникот на СЈО Тортевски да прави инциденти на барикадите

А1он
„Македонија-Блокира“ најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот
Македонија

„Македонија Блокира“: Полицијата брутално реагираше, има повредени демонстранти

А1он
„Македонија-Блокира“ најостро ја осудува синоќешната брутална полициска интервенција врз македонскиот народ кој мирно протестираше пред Собранието во рамките на активностите за спречување на уставните измени
Македонија

„Македонија Блокира“ најави дека ќе го блокира центарот на Скопје

А1он
,Македонија Блокира” попладне повторно ќе ги блокира улиците во центарот на Скопје. Како што најавија, од 16 до 18 часот ќе ја блокираат раскрсницата кај
Македонија

„Македонија блокира“ против уставните измени со тричасовна блокада на улиците

А1он
Членовите и приврзаниците на движењето „Македонија блокира“ попладне во знак на протест против уставните измени, организираат блокада на повеќе клучни крстосници во центарот на Скопје.