makedonija blokira

Македонија

Македонија – Блокира: Канчевска Милевска не се покажа како добра домаќинка, очигледно тргнала по либералните ЕУ и НАТО вредности

А1он
„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје пред домот на
Видео Македонија

ВИДЕО: Полицијата ги спречи демонстрантите да дојдат до домот на Елизабета Канческа-Милевска

А1он
Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, но не успеаја да стигнат
Македонија

Бачев: Веруваме дека пратениците кои гласаа за уставните измени имале само лош ден и биле под силни закани и уцени

А1он
Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа денеска поднесоа писма до
Македонија

„Македонија блокира“ утре ќе протестира во Охрид пред домовите на пратениците кои гласаа за уставните измени

А1он
Утре граѓанската иницијатива „Македонија блокира“ на која и се придружија повеќе организации заедно со политичката партија Единствена Македонија, со организиран превоз ќе носи демонстранти во
Видео Македонија

ВИДЕО: „Македонија блокира“ на протест пред домот на Крсто Мукоски

А1он
Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за Уставни
Македонија

Формиран „Кризен штаб против промена на Уставот“ наречен „Македонија-Блокира“, најавија протести и блокади на патишта

А1он
Денес осумдесет и четири организации – политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се предвидува