majami

Свет

(ВИДЕО) Грозничава потрага по преживеани: Преку педесет луѓе се под урнатините во Мајами

А1он
На вкупно 51 човек не му се знае трагата по ноќешното уривање на станбена зграда во северниот дел на Мајами, јавуваат американските медиуми. Дел од
Свет

ВИДЕО: Две лица прегазени од камион на Парадата на гордоста во Мајами, едно почина

А1он
Со камион се прегазени двајца учесници на Парадата на гордоста во Мајами, која се одржа вчера. Едниот од прегазените почина, додека другиот е тешко повреден,
Спорт

ВИДЕО: Мајами повторно го победи фаворитот Милвоки, Јанис и екипата губат 3:0

А1он
Во најголемото изненадување досега во годинешниот НБА-плејоф, екипата на Мајами Хит води со 3:0 против мајдобриот тим на Истокот, Милвоки Бакс, по ноќешната сигурна победа
Свет

ВИДЕО: Градоначалникот на Мајами заразен со коронавирус

А1он
Градоначалникот на Мајами, Франсис Суарес се заразил со коронавирус по средбата со бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, објави весникот „Мајами Харалд“. Американскиот претседател Доналд Трамп, исто
Спорт

Жрепка за Мастерсот во Мајами: Ѓоковиќ со Федерер само во евентуално финале

А1он
Организаторите на Мастерсот во Мајами извршија жребување за турнирот со вкупен награден фонд од 9,3 милиони долари. Новак Ѓоковиќ како носител, ќе биде слободен на