ВИДЕО: Градоначалникот на Мајами заразен со коронавирус

Од:

Градоначалникот на Мајами, Франсис Суарес се заразил со коронавирус по средбата со бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, објави весникот „Мајами Харалд“.

Американскиот претседател Доналд Трамп, исто така, се сретна со Болсонаро пред неколку дена за време на неговата посета на САД.

– Кај градоначалникот на Мајами, Франсис Суарес е потврден позитивен тест за Ковид-19, пишува весникот, повикувајќи се на изјава на градоначалникот.

Суарес пред четири дена присуствувал на средба со бразилската делегација, во која кај еден од членовите бил откриен новиот коронавирус.

Во меѓувреме, бразилскиот претседател Жаир Болсонаро демантираше и објави на својот Фејсбук профил дека не е носител на коронавирусот.

Би можело да ве интересира

Активисти за човекови поднесоа тужба против Трамп

Ана Ололовска

Ердоган го послуша гласот на народот- нема полициски час за време на викендот

Ана Ололовска

Поради коронавирусот во Словенија биле откажани голем број операции и медицински прегледи

Ана Ололовска

Захарова: Резултатите на американската политика на Блискиот Исток се смрт и урнатини

Ана Ололовска

Шпанија: Регионалната Влада на Арагон осудена за необезбедена заштитна опрема за здравствените работници

Ана Ололовска

Медицинска сестра од болницата во Јесенице заразена со коронавирусот

Ана Ололовска