Жрепка за Мастерсот во Мајами: Ѓоковиќ со Федерер само во евентуално финале

Од:

Организаторите на Мастерсот во Мајами извршија жребување за турнирот со вкупен награден фонд од 9,3 милиони долари.

Новак Ѓоковиќ како носител, ќе биде слободен на почетокот на турнирот, а неговиот прв противник ќе биде победникот од натпреварот помеѓу Бернард Томиќ и Томаш Бердих.

Од победниците, во половината на Новак се Џон Милман (потенцијален ривал во третиот круг), Кеи Нишикори, Џон Иснер, шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим, Милош Раониќ …

Роџер Федерер е поставен за четврти носител и евентуален дуел со Ѓоковиќ е можен само во финалето.

Би можело да ве интересира

Надал со сензационално откритие за легендарен натпревар со Федерер

Ана Ололовска

Федерер ќе го пропушти остатокот од сезоната, Ѓоковиќ размислува да не оди на УС опен

Ана Ололовска

Федерер ја призна доминацијата на Ѓоковиќ во последните години

Ана Ололовска

Федерер веќе има дубл комбинација за ОИ 2021?

А1он

Ѓоковиќ е уверен дека ќе ги подобри рекордите на Федерер

Ана Ололовска

Федерер донира 1 милион долари за 64.000 деца

Ана Ололовска