Жрепка за Мастерсот во Мајами: Ѓоковиќ со Федерер само во евентуално финале

Од:

Организаторите на Мастерсот во Мајами извршија жребување за турнирот со вкупен награден фонд од 9,3 милиони долари.

Новак Ѓоковиќ како носител, ќе биде слободен на почетокот на турнирот, а неговиот прв противник ќе биде победникот од натпреварот помеѓу Бернард Томиќ и Томаш Бердих.

Од победниците, во половината на Новак се Џон Милман (потенцијален ривал во третиот круг), Кеи Нишикори, Џон Иснер, шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим, Милош Раониќ …

Роџер Федерер е поставен за четврти носител и евентуален дуел со Ѓоковиќ е можен само во финалето.

Би можело да ве интересира

Поради операција на коленото Федерер ќе загуби над 3.000 АТП бодови

Федерер поради операција на коленото нема да игра до јуни

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Со нетрпение ги чекам Олимписките игри

Федерер: Бев просечен ученик

Предраг Петровиќ

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Драган Поповски

Официјално: Федерер ги пропушта „Мастерс“ турнирите во Мадрид и Рим

Драган Поповски