Ljupco Nikolovski

Економија

(ВИДЕО) Николовски во кавадаречко: Сточарите веднаш да добијат пари за отштета!

А1он
Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Љупчо Николовски, денеска ги посети сточарите од регионот на Кавадарци. Катастрофалните последици од болеста „Јазлеста кожа“ се видливи на
Економија

Николовски: Сточарите се оставени без помош, вистината за јазлеста кожа се крие и од Светската организација

А1он
Болеста „Јазлеста кожа“ се уште коси, се шири и предизвикува огромни штети на сточарите, месната и млечната индустрија. Неодговорноста, несериозноста и нестручноста на првите луѓе
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Мора да има одговорност за пропустите и сериозните последици од болеста “Јазлеста кожа”

А1он
Поради неспособност и неодговорност на институциите болеста „јазлеста кожа“ кај животните се шири и предизвикува сериозни последици. Пропустите и грешките на Агенцијата за храна и
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Ревизорот потврди-ВМРО-ДПМНЕ ништо нема направено за животот во селата

А1он
Криминалната власт цели 10 години мислеше само на своето лично богатење. ВМРО-ДПМНЕ потроши 630 милиони евра за споменици во Скопје ама не направи ништо за
Економија

МЗШВ: Николовски со невистини за шумската полиција

А1он
Дополнителниот заменик министер за земјоделство, Љупчо Николовски, денеска се загрижи и за шумската полиција, притоа повторно изнесувајќи непроверени и неточни информации, реагираат од Министерството за