liderska

Македонија

Лидерска средба кај Пендаровски в понеделник во 12 часот

А1он
Лидерската средба под покровителство на претседателот Стево Пендаровски, на која треба да се разговара за терминот за одржување на предвремени парламентарните избори, е закажана за
Македонија

Ниту еден лидер на партија не ги прифатил датумите за избори од Заев, брифираат од ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Ниту еден лидер на партија не ги прифатил датумите кои ги понудил претседателот на СДСМ, Зоран Заев, брифираат извори од ВМРО-ДПМНЕ. Според нив, спорен е
Македонија

Датумот за изборите ќе се дефинира наредната недела

А1он
Лидерите на најголемите партии во земјата по речиси три и полчасовната средба вчера попладне излегоа со оптимистички верувања дека на почетокот на следната недела, на
Македонија

ВИДЕО: Почна лидерската средба

А1он
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски почна лидерската средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа закажани на 12 април, но беа
Македонија

Лидерска средба за нов датум за парламентарни избори: Ќе постигнат ли партиите консензус?

А1он
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се одржи лидерска средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа закажани на 12
Македонија

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски утре од 13 часот

А1он
Во „Вила Водно“ утре од 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од
Македонија

Коалицијата „Можеме“ за избори на 14 јуни, се чека ставот на другите партии

А1он
Да се искористи олабавувањето на коронавирусот и стабилизацијата на пандемијата и да се оди на избори во средината на јуни, е ставот на претседателите на
Македонија

Спасовски: На лидерската на 12 мај да донесеме најдобро можно решение за иднината на земјата

А1он
Техничкиот премиер на Владата Оливер Спасовски очекува на лидерската средба, која е закажана за 12 мај кај претседателот Стево Пендаровски, да се разговара за мерките
Македонија

Идната недела ќе има лидерска, состанок на Советот за безбедност и одлука за вонредна состојба

Лидерската средба и состанокот на Советот за безбедност ќе се одржат идната недела во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, но точниот датум и натаму не
Македонија

Заев кај Пендаровски барал вонредна состојба поради коронавирусот

Кристијан Ландов
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по лидерската средба посочи дека пред остнатите претседатели на партии и претседатело на државата Стево Пендаровски кажал дека има потреба