lajcak

Свет

Лајчак ја повлече оставката и останува министер за надворешни работи на Словачка

А1он
Словачкиот министер за надворешни работи Мирослав Лајчак ја повлече својата оставка и останува на функцијата, соопшти Министерството на својата веб страница. Тој поднесе оставка во
Македонија

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

А1он
Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем
Свет

Мирослав Лајчак избран за претседател на Генералното собрание на ОН

А1он
Словачкиот министер за надворешни работи Мирослав Лајчак е избран за претседател на Генералното собрание на Обединетите нации, а таа должност треба да ја преземе на
Македонија

Лајчак: Формирањето влада треба да стави крај на политичката криза

А1он
Вицепремиерот и шеф на дипломатијата на Словачка Мирослав Лајчак изјави дека очекува со изборот на новата влада во Македонија да биде ставен крај на политичката
Македонија

Лајчак: Не можете да бидете сигурни дека ќе се примени Договорот од Пржино

А1он
Словачкиот министер за надворешни работи, Мирослав Лајчак, во интервју за „Мета“ оцени дека не постојат гаранции дека Договорот од Пржино ќе биде имплементиран и додаде