krivicen sud

Македонија

Нови рочишта за „Титаник“ и „Насилство во општина Центар“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Титаник“ и „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето
Македонија

Кривичниот суд ги уважи жалбите на петмина баратели на амнестија

А1он
Одделот за Кривично полнолетни при Основниот суд Скопје 1 – Скопје постапувајќи по добиени барања согласно Законот за амнестија на настаните од 27 април 2017
Македонија

Во Кривичен суд продолжува судењето за „Титаник“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот се наоѓа доказна постапка и на дененшното рочиште СЈО
Македонија

Судии од Кривичен ги поддржуваат барањата на УПОЗ за зголемувањето на платите на судските службеници

А1он
Колегиумот на судии и подружницата на Здружението на судии од Основниот суд Скопје 1 ги поддржа барањата на судските службеници за зголемување на платите и
Македонија

Заев: Освен обвинителите, прислушувани и судиите во Кривичниот суд

А1он
Покрај прислушкувањето на сите фиксни броеви од телефонскaта централа во Јавото обвинителство на Република Македонија, таков ист систем бил поставен и во новата зграда на
Македонија

Кривичен суд се уште не побарал асистенција од МВР за приведување на Груевски

А1он
Поранешниот премиер, Никола Груевски, го обезбедуваат шестмина припадници на Шестата управа, но засега не знае каде е и се уште не е му е врачена
Македонија

Кривичен суд: Условите не се совршени, но ги обезбедуваат основните услови предвидени со Законот

А1он
Ги разбираме реакциите на одбраната поврзани со условите во кои работи судот. Но условите се тие, не се совршени, но, ги обезбедуваат основните услови за
Македонија

Кривичен суд: Адвокатите се обидуваат да ја извртат реалната слика за судењето за 27 април

А1он
Од Кривичниот суд реагираат на обвинувањата на адвокатите од обвинетите за настаните од 27 април дека судењата на судијката Кацарска биле „маратонски“. „Заради зачестените обвинувања
Македонија

ФОТО: Кривичниот суд ги отвори вратите, в понеделник првото судење во новата зграда

А1он
По осум години изградба, новиот објект на кривичниот суд денеска беше во употреба. Првото рочиште во судот е зажано за в понеделник за случајот „Титаник“
Видео Македонија

(ВИДЕО) Џолев: Ги закопавме воените секири со Панчевски

А1он
Новоименуваниот претседател на кривичниот суд, Иван Џолев при давањето заклетва рече дека нема да дозволи политички влијанија во судот. „Нема алиби ако состобјбите во Кривичен